Skip to content

Rolki dopasowujące się do wielkości stopy

Jazda na rolkach od wielu lat cieszy się dużą popularnością. Sport ten chętnie uprawiają zarówno dzieci, jak i dorośli. Ważną kwestią jest dobór odpowiedniego sprzętu – tak, aby jazda była komfortowa i bezpieczna. Producenci sprzętu sportowego posiadają bardzo bogate oferty odnośnie do wszelkiego rodzaju rolek. Jednym z dostępnych wariantów są rolki regulowane. Co to właściwie oznacza?

Czym są rolki regulowane?

Rolki wyposażone w regulację mają to do siebie, że można zmniejszać lub zwiększać ich rozmiar. Większość modeli posiada trzy lub czterostopniowy zakres regulacji, co w praktyce oznacza, iż istnieje możliwość  zmiany ich wielkości maksymalnie o cztery rozmiary w dół lub w górę. Największą popularnością cieszą wśród młodszych entuzjastów aktywnego wypoczynku; dziecięce stopy szybko rosną, więc możliwość dostosowania wielkości sprzętu do wielkości stopy jest w ich przypadku idealnym rozwiązaniem – dzięki niej rolki mogą być użytkowane zdecydowanie dłużej niż przez jeden sezon.

Jak regulować rolki?

Rolki z regulacją są skonstruowane z dwóch części. Pierwszą z nich jest nieruchoma część buta, sięgająca od kostki do połowy śródstopia. Drugą częścią jest wysuwana cholewa. Elementem blokującym jej przesuwanie jest przycisk lub dźwignia umiejscowiona w okolicy palców (w niektórych wariantach także przy kostce) – dopiero po jej wciśnięciu cholewkę można przesunąć. Dzięki temu można mieć pewność, że cholewka nie będzie przesuwała się sama w trakcie jazdy. Rolki regulowane znajdziesz tutaj.

VN:F [1.9.22_1171]
Ocena: 0.0/5 (0 ocen cast)
Udostępnij ten wpis na:

    Komentarze

    Brak komentarzy dla tego wpisu.

    Dodaj komentarz