Skip to content

Jak prawidłowo dobrać rozmiar rolek?

Rolki mają różne rozmiary, dzięki czemu producenci są w stanie zaspokoić potrzeby dzieci, mężczyzn oraz kobiet. Rozmiary rolek są zazwyczaj porównywalne do rozmiarów butów. Osoba, która nosi but o rozmiarze 10, prawdopodobnie potrzebuje rolek o dokładnie takim samym rozmiarze. Ponieważ producenci produkują rolki w szerokiej gamie unikatowych wzorów, ich rozmiary mogą się nieco różnić, podobnie jak obuwie.

Kobiety kupujące rolki powinny wiedzieć, że niektóre firmy produkują tylko rozmiary przystosowane dla mężczyzn. Nawet przy wyborze najprostszych rolek kobiety powinny się dowiedzieć, jak dopasować do własnego rozmiaru rozmiar męski. Najlepiej jest przymierzyć rolki, dzięki czemu będą one pasować i zapewniać komfortową jazdę, nie ograniczając ruchu lub krążenia krwi.

Kupujący muszą również zrozumieć, jak różne wielkości kół rolek mogą wpłynąć na ich doświadczenia. Większość producentów rolek stosuje pomiar durometryczny w celu określenia twardości kół. Typowe oceny durometrów wahają się od 78A do 103A. Koła 78A są jednymi z najlżejszych opcji. Oferują lepszą przyczepność do jazdy na asfalcie na świeżym powietrzu. Rolkarze, którzy wybrali tę opcję, muszą jednak oczekiwać niższych prędkości. Koła 103A są nieco trudniejsze do opanowania. Takie rolki nadają się nawet do jazdy na lodowiskach. Koła oferują mniejszą przyczepność, ale mogą poruszać się znacznie szybciej na gładkich powierzchniach.

Więcej informacji tutaj: https://www.asport.pl/k/202/rolki-lyzworolki/

VN:F [1.9.22_1171]
Ocena: 0.0/5 (0 ocen cast)
Udostępnij ten wpis na:

    Komentarze

    Brak komentarzy dla tego wpisu.

    Dodaj komentarz