Skip to content

Książki

O tym, że na rowerze wcale nie jest nudno zapewne przekonałeś się już nie jeden raz. Jazda na nim nie musi być jednak jednym z wielu sposobów na spędzanie wolnego czasu. Poznaj historię ludzi, którym wyprawa rowerowa na zawsze zmieniła życie.

ksiazka-ptak-zlotego-wiatru?Ptak Złotego wiatru czyli 7000 km samotności na chińskim rowerze? to wciągająca opowieść o pięciomiesięcznej podróży rowerem przez Azję. Bohater tej powieści pokonuje trasę, poruszając się na starym, zniszczonym rowerze. Jednocześnie pokazuje, że nie trzeba posiadać nowoczesnego sprzętu, żeby móc spełniać swoje marzenia. Książka nie tylko dokumentuje odwiedzane miejsca, ale również krok po kroku pokazuje czytelnikom jakie zmiany zachodzą a autorze wraz z upływającym czasem. Niestety, pozycja ta nie doczekała się jeszcze wydania papierowego. Wszyscy zainteresowani jednak mogą sięgnąć po elektroniczną wersję lektury dostępną bezpłatnie na www.ku-sloncu.org/700.

rowerem-po-europieKolejną historią, która dowodzi, że do zwiedzania świata wystarczy tylko rower i dobre chęci, jest reportaż pt. ?Rowerem po Europie. Od Rumunii do Włoch?. Wbrew tytułowi, tym razem nie usłyszymy o podróży z jednego miejsca do drugiego. Na cykl ten składa się kilka pojedynczych wypraw autora. Piękne krajobrazy oraz niesamowite przygody z pewnością zainspirują do dalekiej wyprawy niejednego rowerzystę.

campa-w-sakwach-czyli-rowerem-na-dach-swiataSpędzając czas na rowerze, warto na chwilę zatrzymać się w parku i sięgnąć po lekturę ?Campy w sakwach czyli rowerem na Dach Świata?. Zagłębiając się w tą historię, poznamy losy człowieka, który postanowił wybrać się na rowerze w Himalaje. Wraz z głównym bohaterem poznajemy nieznane szlaki, doznajemy ludzkiej życzliwości i dokonujemy przewartościowania swoich trosk i zmartwień. Autor po raz kolejny dowodzi, że nie ma rzeczy niemożliwych, a z perspektywy roweru świat wygląda zupełnie inaczej.

szybsza-niz-lewO rowerowej wyprawie do Afryki przeczytamy w reportażu pt. ?Szybsza niż lew?. Początkowo autorka nie zamierzała publikować nigdzie swoich wspomnień. Zmieniła jednak zdanie pod wpływem małego, afrykańskiego chłopca, który kazał jej obiecać, że podzieli się przeżyciami z tej podróży z czytelnikami. W taki sposób powstał fascynujący dziennik, dokumentujący dzień po dniu rowerową podróż przez ten dziki i nieznany kontynent.

przez-swiat-na-rowerach-w-dwa-lataSporą dawkę śmiechu zapewnimy sobie sięgając po książkę pt. ?Przez świat na rowerach w dwa lata. Rok I. Z Polski przez Iran do Tybetu?. Nie znajdziemy tu pytań o sens istnienia, ale za to poznamy historię ludzi, którzy z dystansem i humorem podchodzą do życia i własnych słabości. W taki też sposób dokumentują swoją niezwykłą wyprawę dookoła świata.

Powyższe pozycje polecamy wszystkim rowerowym czytelnikom!