Skip to content

Zachęć dziecko do deskorolki!

Jeżeli chcesz, aby Twoje dziecko ruszyło się z miejsca i zaczęło wykazywać aktywność ruchową, spróbuj przekonać je do sportu, który będzie mogło potraktować jako zabawę i który pomoże mu w nawiązywaniu relacji z rówieśnikami. Dobrym przykładem może być jazda na deskorolce, która pozwala zachować wysoki poziom aktywności, a jednocześnie sprzyja integracji z rówieśnikami.

Dlaczego deskorolki są fajne?

deskorolkiPrzede wszystkim jazda na deskorolce dostarcza mnóstwa frajdy. Szybka jazda, zwrotność, możliwość popisywania się przed znajomymi – to tylko część atutów tego wspaniałego sprzętu. A należy jeszcze wziąć pod uwagę, że deskorolki (https://www.asport.pl/k/210/deskorolki/) są ostatnimi czasy po prostu modne wśród młodych ludzi i w niektórych grupach ich brak może być wręcz odczuwalny jako rodzaj wykluczenia.

Najbardziej atrakcyjne w deskorolkach jest to, ze można z ich pomocą wykonywać całkiem skomplikowane akrobacje i sztuczki. Co prawda wymaga to mnóstwa ćwiczeń, ale przecież o to chodzi, gdy mowa o wciąganiu dziecka w aktywność fizyczną. Przy okazji nauczy się tez cierpliwości i… wyćwiczy równowagę.

Co ciekawe, w wielu miastach powstały w ostatnich latach specjalne skate parki, czyli miejsca, w których istnieją pochylnie i inne konstrukcje, które sprzyjają trenowaniu jazdy na deskorolce. W miejscach takich zazwyczaj gromadzi się więcej osób ćwiczących jazdę co tym bardziej sprzyja temu, by dzieci i młodzież przybywały tutaj w celach treningowych

VN:F [1.9.22_1171]
Ocena: 0.0/5 (0 ocen cast)
Udostępnij ten wpis na:

    Komentarze

    Brak komentarzy dla tego wpisu.

    Dodaj komentarz