Skip to content

Po co się rolować i jak korzystać z wałka do masażu?

Wałek do masażu jest sprzętem, który nie jest obcy żadnej osobie zainteresowanej sportem. To bowiem jeden z podstawowych przyrządów sportowych, który poprawia jakość treningów, a także pomaga w regeneracji mięśni po ich skończeniu. Czym zatem jest wałek do masażu i czemu służy, a przede wszystkim jak wybrać odpowiedni roller do masażu i jak z niego korzystać?

Wałek do ćwiczeń – czyli co?

Wałkiem do ćwiczeń nazywa się specjalny przyrząd wykonany najczęściej ze specjalistycznej, sprężystej pianki. Może mieć on różne kształty, najczęściej jednak występuje w formie podłużnego rulonu, dlatego też inaczej nazywa się go rollerem.

Czemu służy roller do ćwiczeń?

Nie ulega wątpliwości, że wałek do ćwiczeń, jak sama nazwa wskazuje, może być wykorzystany do różnego rodzaju ćwiczeń. Najczęściej jednak sięga się po niego, aby wykonać za jego pomocą delikatny masaż, jaki korzystnie wpływa na stan mięśni po intensywnym treningu.

 

Jak wybrać odpowiedni dla siebie roller do masażu?

Wybór wałka do ćwiczeń składa się z trzech kroków:
1. dobór kształtu- powinien być on odpowiednio dopasowany do części ciała, do jakiej zostanie użyty, dla przykładu roller w kształcie kuli najlepiej sprawdzi się do masażu stóp;
2. dobór rozmiaru- wielkość rollera także musi być dostosowana do partii ciała, do jakiej będzie używana;
3. analiza ceny- lepiej jest zainwestować w dobrej jakości sprzęt, aby móc korzystać z niego przez znacznie dłuższy czas.

Jak używać wałka do masażu?

Wałek należy podłożyć pod masowaną część ciała. Następnie przez czas od 10 do 30 sekund trzeba wykonywać na nim posuwiste ruchy podobne do rolowania.

Jeśli szukasz więcej informacji na ten temat, zajrzyj pod ten link: https://www.asport.pl/k/1142/rollery-walki-do-cwiczen/

VN:F [1.9.22_1171]
Ocena: 0.0/5 (0 ocen cast)
Udostępnij ten wpis na:

    Komentarze

    Brak komentarzy dla tego wpisu.

    Dodaj komentarz