Skip to content

Nauka chodzenia z jeździkami dla dzieci

Jeździki dla dzieci, to świetny sposób na naukę koordynacji i logicznego myślenia. Dziecko w pewnym wieku chce być samodzielne i nie bardzo chce siedzieć w prawdziwym wózku. Woli samo ten wózek prowadzić. Dlatego warto jest zastanowić się nad kupnem pojazdu, który ułatwi i usprawni poruszanie się maluszka, a do tego pozwoli na wielogodzinną zabawę każdego dnia.

Jakość

Jakość materiału, z którego pojazd ma być wykonany, to najważniejsze kryterium wyboru. Dziecko musi czuć się bezpiecznie, nie można więc narażać go na upadek, zranienie czy połknięcie niewielkich elementów. Jeździk musi być ergonomiczny – dopasowany do wieku i wzrostu dziecka. Nie powinny wystawać w nim żadne ostre krawędzie ani drobne elementy, które maluch mógłby połknąć. Powinien mieć zaokrąglone krawędzie i mocną konstrukcję.

Design

jezdzikiWygląd pojazdu dla dziecka ma ogromne znaczenie. Powinien być odpowiedni do płci i panujących trendów – wówczas dziecko czerpie najwięcej satysfakcji z zabawy. Tak więc dziewczynkom zaleca kupować się różowe kabriolety lub pojazdy z namalowanymi księżniczkami z bajek – jak Elza czy Fiona. Chłopcom natomiast na pewno do gustu przypadnie auto na wzór prawdziwego samochodu Audi, BMW czy Porshe. Można również pokusić się na zakup mini quada. A dla mniejszych chłopców – jeździk o wyglądzie bohatera z bajki Auta lub Samoloty.

Każde dziecko będzie uradowane na długie godziny, kiedy otrzyma taki jeździk (zobacz), o którym marzy. Pojazdy jednak należy kupować z głową i zawsze na pierwszym miejscu stawiać bezpieczeństwo i zdrowie dziecka. 

VN:F [1.9.22_1171]
Ocena: 0.0/5 (0 ocen cast)
Udostępnij ten wpis na:

    Komentarze

    Brak komentarzy dla tego wpisu.

    Dodaj komentarz